Warning: mkdir(): Read-only file system in /gluster-client-ro/localvol1-nfs/www/prawojazdy_strefaosk_strony/library/WI/Utility/File.php on line 246
Centrum Szkoleń Zawodowych "Kapyś" - Aktualności

Lekarz i instruktorzy staną przed sądem. Za badania, których nie było

  • 19/01/2018

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko lekarzowi z Sosnowca oraz trzem instruktorom nauki jazdy, którzy załatwiali kursantom orzeczenia lekarskie, stwierdzające, że mogą prowadzić pojazd. Oczywiście kandydaci na kierowców medyka nawet nie poznali.

więcej

Tańsze badania kandydatów na kierowców? Może kiedyś

  • 18/01/2018

Orzeczenie lekarskie, które zezwala na zajęcie miejsca za kierownicą, kosztuje 200 zł. To stawka urzędowa. Ministerstwo Zdrowia chciało „uwolnienia” opłat. W resorcie infrastruktury i budownictwa pomysł się nie spodobał. Niedawno o tańsze badania upomniał się poseł PO Rajmund Miller. Czy i kiedy kandydaci na kierowców usłyszą dobre – dla portfela – nowiny?

więcej

Szpilki i papierosy, czyli czego nie wolno robić w elce

  • 17/01/2018

Przed pierwszą jazdą instruktor zawsze informuje kursanta, czego nie wolno robić w samochodzie. Na liście rzeczy surowo zakazanych są przede wszystkim palenie i rozmowa przez telefon. Co jeszcze?

więcej

Dakar na co dzień. Szkolenie i egzaminowanie w Senegalu

  • 16/01/2018

Mało kto patrzy tam na znaki. Rzadko używa się kierunkowskazów. Zderzaki wiąże się na sznurek. A egzamin praktyczny na prawko to… parkowanie między oponami. Gdzie? W Senegalu. Pół roku przed meczem biało-czerwonych z Lwami Terangi zajrzeliśmy do tego afrykańskiego kraju.

więcej

Trzy w jednym. Zamieszanie wokół kujawsko-pomorskich WORD-ów

  • 15/01/2018

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wpadł na kontrowersyjny pomysł, żeby na bazie trzech działających WORD-ów stworzyć tylko jeden, z siedzibą w Toruniu. To nie spodobało się w Bydgoszczy i Włocławku. Dlatego powoli zaczęto się z tego pomysłu wycofywać. Ale reorganizacja WORD-ów nadal jest rozważana.

więcej

Nysa otwarta, Barlinek zaczyna egzaminować w poniedziałek

  • 12/01/2018

W czwartek odbyły się już pierwsze egzaminy w filii opolskiego WORD-u w Nysie. Z kolei od poniedziałku egzaminowanie praktyczne startuje w Barlinku. Jest to filia ośrodka ze Szczecina.

więcej

Co musisz wiedzieć o przetwarzaniu danych osobowych?

  • 11/01/2018

Sygnalizowaliśmy już  nadchodzące zmiany w zakresie ochrony danych osobowych. Czas przyjrzeć im się bliżej i odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania w tym zakresie.

więcej

Rekonstrukcja. Minister został, nazwa już nie

  • 10/01/2018

Andrzej Adamczyk nie jest już ministrem infrastruktury i budownictwa, nie znaczy to jednak, że został przez premiera Morawieckiego zdymisjonowany. Od wczoraj kieruje odchudzonym resortem, który będzie się zajmował tylko infrastrukturą.

więcej

Tragedia w okolicach Świecia. Dwóch kursantów nie żyje

  • 09/01/2018

W poniedziałek kierujący szkoleniową elką 18-latek zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, a prowadzony przez niego pojazd zderzył się czołowo z ciężarowym MAN-em z naczepą. Niestety, zarówno on, jak i kandydat na kierowcę, który siedział na tylnym siedzeniu, zginęli na miejscu.

więcej

Solidarność zawiesza strajk. WORD w Łodzi będzie funkcjonował normalnie

  • 08/01/2018

Zaplanowany na dzisiaj strajk pracowników łódzkiego WORD-u, w tym egzaminatorów, został zawieszony. Związkowcy z Solidarności dogadali się w końcu w dyrektorem ośrodka, Łukaszem Kucharskim.

więcejprzeczytaj więcej aktualności   

Notice: Undefined variable: fbLink in /gluster-client-ro/localvol1-nfs/www/prawojazdy_strefaosk_strony/application/templates/bootstrap/views/_scripts/copyright.phtml on line 37